Świecowanie uszu – niesamowity relaks i korzyści dla zdrowia Z terapeutycznych właściwości świecowania uszu (zwanego również konchowaniem) korzystali już starożytni Grecy i Egipcjanie. Wbrew pozorom, zabieg ten nie przeterminował się na przestrzeni wieków i dziś przynosi równie fenomenalne efekty, co dawniej. Z tego powodu postanowiliśmy włączyć go do oferty naszego gabinetu.

    Na czym polega świecowanie uszu?
Umieszczona w uchu świeca jest pusta w środku. Gdy zostanie odpalona na drugim końcu, wewnątrz wytworzy się podciśnienie, które “wyciągnie” z ucha nagromadzoną woskowinę oraz inne zabrudzenia. Kiedy warto skorzystać ze świecowania uszu? Nie da się ukryć, że główną korzyścią ze świecowania uszu jest ich oczyszczenie z wosku. Jest to zatem świetna alternatywa dla usuwania wosku przy użyciu klasycznych, bawełnianych patyczków kosmetycznych (zresztą niepolecanych przez lekarzy!) czy specjalnych płynów w sprayu. Jednak efekt oczyszczający nie jest jedyną zaletą wynikającą z tego zabiegu.

Wiele osób odczuwa również inne rezultaty, takie jak: rozładowanie chronicznego napięcia, rozluźnienie w przypadku przewlekłego zmęczenia, ulga od bóli migrenowych, uczucie odetkania przy zatkanych uszach.